SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için 
tıklayın

9 Aralık 2012 Pazar

Doğum borçlanması yaparak en erken nasıl emekli olabilirim?


3600 günle 58 yaşı doldurmanız gerek


Soru: 18 Ekim 1967 doğumluyum.19 Ekim 1987 tarihinde SSK’lı oldum.  Bir süre ara verdim. Şimdi tekrar çalışıyorum. Toplam 1346 gün prim ödemem var. Doğum borçlanması yaparak en erken nasıl emekli olabilirim?

Songül ZAİM

Cevap: Emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5225 gün prim ödeme ve 44 yaş şartlarına tabisiniz. 3879 gün daha prim ödeyerek toplam priminiz 5225 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz. 

 

19 Ekim 1987 den sonra aralarında iki yıl olan ve doğum sonraki iki yıllık sürelerde prim ödemediğiniz iki doğumunuz varsa, borçlanarak toplam 1440 gün kazanabilirsiniz. Borçlanmadan sonra 2439 gün daha prim ödeyerek, toplam priminizi 5225 güne tamamlayarak emekli olabilirsiniz. .

Ayrıca 2254 gün daha prim ödeyerek, toplam priminizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 18 Ekim 2025 de yaş haddinden emekli olmanızda mümkün. 


Ekrem SARISU - POSTA


AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

Subscribe to RSS headline updates from:
Powered by FeedBurner